Producent folii ekologicznej stretch, czym jest, jak powstaje?

Obecnie coraz więcej producentów zwraca uwagę na to, czy wykorzystywane przez nich produkty są ekologiczne. I nie w tym nic dziwnego, bowiem konsumenci chętniej sięgają po towary, które dużo słabiej oddziałują na środowisko. Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w przemyśle jest folia stretch. To właśnie dzięki niej można szybko i sprawnie zapakować palety, ale również mniejsze przedmioty. Warto zwrócić szczególną uwagę na ofertę producenta Ergis, w której można znaleźć ekologiczną folię stretch.
Producent folii ekologicznej stretch

Czym jest folia ekologiczna?

Folia ekologiczna stretch jest produkowana z materiałów przyjaznych dla środowiska. Często używa się do tego celu tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu lub biodegradowalnych materiałów. Tym samym materiały wykorzystywane do produkcji folii ekologicznej stretch często nadają się do recyklingu. Po użyciu można je posegregować i poddać przetwarzaniu w celu odzyskania surowców wtórnych. Folia stretch ekologiczna jest nadal wysoce wydajnym rozwiązaniem do zabezpieczania ładunków na paletach i ich ochrony przed uszkodzeniem podczas transportu.

Jak powstaje folia stretch z recyklingu?

Pierwszym krokiem jest zbieranie zużytych folii stretch lub innych plastikowych odpadów. Mogą to być zarówno odpady przemysłowe, jak i pochodzące z recyklingu śmieci konsumenckie, takie jak opakowania foliowe. Następnie surowce są segregowane oraz sortowane. Proces ten polega na podziale różnych rodzajów plastiku i usuwaniu zanieczyszczeń, takich jak etykiety, farby czy inne materiały. Co ważne, w produkcji folii ekologicznej stretch znacznie ogranicza się emisję dwutlenku węgla, a procesy produkcyjne są zoptymalizowane pod kątem efektywności energetycznej.

Producent folii ekologicznej stretch Grupa Ergis — czym się cechuje?

Producent folii oraz opakowań Ergis na rynku działa już od wielu lat. Dzięki temu firma ta posiada niezbędną wiedzę oraz doświadczenie wykorzystywane na bieżąco, aby usprawniać produkcję. Jest to jednocześnie przedsiębiorstwo, któremu bardzo zależy na ekologii oraz stanie środowiska ekologicznego. Z tego powodu wśród propozycji coraz częściej można znaleźć produkty pochodzące z recyklingu lub z odzysku. Równocześnie oferta jest niezwykle elastyczna, a bardzo szeroki asortyment produktów sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.